Dla biznesu

Budujemy długoterminowe relacje z klientami biznesowymi – tylko taka współpraca pozwoli nam zrealizować oczekiwane cele

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dziś nie tylko przedsiębiorczości i dobrej znajomości własnej branży, ale również precyzyjnej orientacji w kluczowych regulacjach legislacyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, Kancelaria Adwokacka i Mediacyjna Adwokat Agnieszki Grzegorczyk świadczy stałą obsługę prawną firm z Poznania oraz innych części kraju, pozwalając ich właścicielom skupiać się na rozwijaniu biznesów i dbając o zapewnienie zgodności funkcjonowania przedsiębiorstwa z aktualnymi przepisami prawa.

Na czym polega obsługa prawna przedsiębiorców?

Prowadząc biznes, musisz zadbać nie tylko o atrakcyjną ofertę, dobry marketing i satysfakcję klientów, ale również o to, by Twoje działania w różnych aspektach odpowiadały wymogom obowiązującego prawa. Samodzielne analizowanie przez przedsiębiorcę każdej, najdrobniejszej zmiany w przepisach mogłoby sprawić, że zamiast skupić się na tym, co najistotniejsze – a więc na rozwoju firmy – jej właściciel większość czasu spędzałby na wczytywanie się w zapisy ustaw i rozporządzeń. Realizowana przez nas obsługa prawna przedsiębiorców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych firm, obejmując zarówno reprezentowanie w sporach i postępowaniach, jak i stałe doradztwo w zakresie działań podejmowanych na styku prawa i biznesu. W zależności od profilu działalności firmy na bieżąco monitorujemy zmiany w przepisach branżowych.

Bieżące doradztwo czy stała obsługa prawna firm?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oferowana przez Kancelarię opieka może mieć charakter współpracy zadaniowej lub ciągłej. W pierwszym przypadku adwokaci świadczą pomoc i doradztwo w sposób jednorazowy, na zlecenie przedsiębiorcy, oczekującego porady bądź rozwiązania konkretnego problemu. Natomiast stała obsługa prawna firm obejmuje wszystkie kluczowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa, które zostaje otoczone opieką specjalistów z konkretnych dziedzin prawa. Niewątpliwą zaletą wyboru tej drugiej opcji jest możliwość zbudowania stałej relacji pomiędzy marką a reprezentującym jej interesy zespołem ekspertów.

Nasi prawnicy nieprzerwanie czuwają nad tym, by wszelkie działania z zakresu funkcjonowania firmy realizowane były przy zapewnieniu pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami. Począwszy od sposobu organizacji przedsiębiorstwa, poprzez zatrudnianie pracowników, aż po świadczenie usług i realizowanie umów z kontrahentami, otaczamy przedsiębiorców stałą obsługą prawną, pozwalając im skupić się na rozwoju ich biznesów.

Zakres obsługi prawnej w Kancelarii

Realizując uprawnienia przyznane nam z mocy ustawy Prawo o adwokaturze, Kancelaria Adwokacka i Mediacyjna Adwokat Agnieszki Grzegorczyk realizuje czynności obejmujące stałą obsługę prawną firm, mającą na celu zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy w zakresie m.in.:

  • przygotowywania i opiniowania umów,
  • przestrzegania przepisów prawa pracy,
  • weryfikowania dokumentów przychodzących,
  • monitorowania wierzytelności przedsiębiorstwa,
  • reprezentowania firmy w sprawach sądowych oraz postępowaniach prowadzonych m.in. przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, organy administracji skarbowej, Państwową Inspekcję Pracy,
  • obsługi restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji przedsiębiorstw,
  • prowadzenia mediacji oraz negocjacji,
  • bieżącej analizy przepisów dotyczących branży, w której działa firma.

Oprócz stałej współpracy obsługa prawna przedsiębiorców może również obejmować kwestie dodatkowe, takie jak kredyty frankowe dla firm, odzyskiwanie wierzytelności czy reprezentowanie w sprawach z zakresu prawa karnego gospodarczego i postępowaniach karno-skarbowych. Wsparcie prawników może okazać się cenne również w zakresie przygotowywania założeń polityki antydyskryminacyjnej oraz przy przeciwdziałaniu mobbingowi w firmie, do którego przedsiębiorcę zobowiązują przepisy Kodeksu pracy.

Obsługa prawna na miarę potrzeb Twojej firmy

Bez względu na to, czy potrzebujesz jednorazowej porady, czy szukasz Kancelarii, która otoczy biznes regularną opieką, warto skorzystać z pomocy prawników wyspecjalizowanych w doradzaniu przedsiębiorcom. Dopasowana do Twoich potrzeb obsługa prawna firm pozwoli Ci skupić się na podstawowym przedmiocie Twojej działalności, a specjaliści od prawa zadbają o to, by wszystkie procesy biznesowe przebiegały w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Naszym Klientom zapewniamy stały kontakt z Kancelarią, będący kluczowym warunkiem prawidłowego zabezpieczenia ich biznesowych interesów.

Nasza strona korzysta z plików cookie, głównie z usług stron trzecich. Zdefiniuj swoje preferencje dotyczące prywatności i/lub zgódź się na używanie przez nas plików cookie.
Polityka prywatności